Autorka blogu


Autorka blogu

Ahojky. Vítám Vás na svém blogu. Pokud jste klikli na tento článek. Určitě jste se chtěli dozvědět, co jsem zač. Tedy co je zač autorka tohoto blogu. Z článků, které jste zahlédli a z různých rubrik už o mě musíte tušit pár věcí, ale ráda Vám je sem napíšu.


Ze začátku bych se zmínila o těch více obecných věcech.
Jmenuji se Terka. A proč používám přezdívku TerushQaH? Tak určitě to vzniklo z mého jméno a H znamená první iniciálu mého příjmení. Ale tuto přezdívku mám hlavně z tohoto důvodu: v tu dobu, co jsem si zakládala blog žádná jiná nenapadla, nikdy jsem na vymýšlení přezdívky nebyla. Nějak jsem se této přezdívky chytla a teď ji používám na všech stránkách, na které se registruji nebo jenom píši někde komentář.
Jinak jsem se narodila 13. září 1996 v Zábřehu na Moravě. Teď bydlím v jednom městě na jihu Čech. Ale na Moravu se vždy a ráda vracím, hlavně o letních prázdninách, které tam většinou strávím i celé, ale to je zase na jiný článek. Takže pokud počítáte správně (a já věřím, že jo), spočítali jste si, že je mi 16 let.
Úspěšně jsem dokončila základní školu s vyznamenáním. A teď chodím do prvního ročníku na Gymnáziu. A jestli se chcete zeptat, co mám v plánu po gymnáziu? Tak to bych také ráda věděla. Na rozhodování mám čas ještě čtyři roky. Uvidím, kam mě osud zavede. Na jakou školu a na jaké povolání.
Ještě bych na začátek zmínila kontakt na mě. Můj osobní mail je terka.horakov@seznam.cz nebo  a terushqah@gmail.com , ale na tom prvním mě zastihnete častěji. Jinak mi také můžete napsat na facebookových stránkách blogu, který naleznete ZDE. Tak z kontaktů je to asi tak vše. Jiný mě zatím nenapadá.


A teď na jsou na řadě různé zájmy, koníčky a další věci.
Jako můj první zájem bych zmínila 
hasičský sport. Věnuji se mu už od jara 2007 (takže skoro 6 let). Jsem ráda, že jsem se tam dostala. Poznala jsem tam skvělé lidi, které mám dodnes moc ráda. Jinak jsem měla aspoň trochu pohyby a netrávila čas pořád jenom doma. Byla jsem s "hasičákem" na táboře, tedy celkem na třech a to v letech 2007 (téma: Asterix a Obelix), 2009 (téma: Harry Potter) a 2010 (téma: Mafiáni). Poté jsem byla asi třikrát na sjíždění řeky Vltava. Také jezdíme každý rok na soustředění, před začátkem sezony. A děláme ještě spoustu věcí. Ale to je asi všechno ještě na samostatný článek. Protože o "hasičáku" bych tu mohla napsat spoustu věcí, a stejně bych nevěděla kdy přestat. Prostě jsem ráda, že tam jsem, doufám, že tam ještě dlouho budu. Nikdy nezapomenu na všechny skvělé lidi, které jsem tam potkala a hlavně na skvělé zážitky, které pořád přibývají.
A jako druhý velký zájem, chcete-li koníček je čtení knih. Tento koníček je taky na článek. Nechci se o tom dlouze rozepisovat, to snad až někdy příště. Tak určitě jste si ale všimli, že tento blog, není jenom o mě, ale hlavně o tomto koníčku, o čtení knížek. Ke čtení jsem se dostala asi jako každý - v první třídě. Ale chytlo mě to asi až někdy ve čtvrté nebo páté třídě. Už ani nevím kdy přesně. Vím, že jsem začínala čtením různých dětských knížek. Ale nezapomenu hlavně na skvělé knížky Věry Řeháčkové. Poté jsem přešla na knížky od Lenky Lancové. Mezi tím, tam někdy byl Harry Potter. A poté jsem překvapivě (určitě pro některé to překvapení bude) přešla na romány pro dospělé. Tedy na autorky jako je Jude Deveruax a Johanna Lidseyová. Tyto dvě patří mezi moje nejoblíbenější, ale určitě se k nim řadí i spousta dalších. A pak jsem přešla na fantasy, YA a další spousta žánrů, které čtu až teď. A mezi moje oblíbené série patří třeba Percy Jackson, Bohové Olympu, Vampýrská akademie, Mercedes Thompson, Alfa a Omega, a spousta dalších… A ostatní snad ještě v nějakém jiném článku, už teď je toho moc.
Jinak občas kromě hasičů a čtení knížek jezdím na kole. Ale to spíše jenom v létě, když jsem na návštěvě u bratrance. Najezdíme spoustu kilometrů. Vloni to byla asi za 14 dní skoro 200 km, letos ani nevím, ale hodně to bylo určitě. Pak mám ráda třeba procházky. To občas když mám špatnou náladu, jdu třeba obejít párkrát rybník, který tu máme a sednou si k němu a poslouchat u toho písničky. Anebo vezmu našeho pejska a jdu s ním. Ale ta první možnost je u mě častěji. A jako poslední bych chtěla zmínit poslouchání písniček. Já poslouchám, jak se říká všechno, tedy vše, co mě nějak zaujme a zalíbí se mi to. V poslední době poslouchám hlavně Tomáše Kluse nebo skupinu Kabát. Pak mezi mé oblíbené patří třeba Nightwork, Vojta Dyk, David Deyl, Lady GaGa, Miley Cyrus. Tak většina je českých, ale poslouchám i nějaké ty zahraniční, ale to spíše od nějakého zpěváka nebo skupiny jenom pár písniček. Jinak si ráda poslechnu písničky z muzikálů - například Angelika, Johanka z Arku, Golem, Kleopatra a další...
A ještě bych chtěla zmínit nějaké ty oblíbené filmy. Určitě mezi ně patří Šifra mistra Leonarda a Andělé a démoni. Samozřejmě, že jsem četla i knížky, oboje se mi moc líbilo. Ale knížky jsou knížky. Ale na filmy v tomto případě také nedám dopustit. Pak bych určitě zmínila Hunger Games, což je první díl z mojí oblíbené série. Nemůžu se dočkat, až bude v kině druhý díl. Pak Percy Jacskon - Zloděj blesku, také podle knížek. A také se nemůžu dočkat druhého dílu. Poslední píseň, film také podle knížky, kterou jsem tedy ještě nečetla, ale v nejbližší době se to chystám napravit, protože knížku mám už půjčenou z knihovny. Pak mám ráda filmy Let´s dance 1, 2 a 3 - překvapivě to není podle knížek, ale jsou to taneční filmy, jsou prostě úžasné. Samozřejmě mám také ráda všechny díly Harryho Pottera, ať už jako knížky nebo filmy, samozřejmě, že nějaký díl mám ráda více či méně, ale jako celá série je to úžasné. Jinak bych chtěla ještě zmínit krásný film Voda pro slony, který je zase podle knížky, ale tady jsem knížku četla, až po té co jsem viděla film. Oboje je úžasné. A překvapivě je to kromě pár drobností skoro stejné. Což je co říct, protože to moc nebývá.
A jestli koukám na nějaké seriály? Tak určitě se nějaký najde. Zboňuji seriál True Blood (Pravá krev), je to podle knížek, ale jenom začátek, protože pak je to úplně jiné. Ale mně to nevadí. Mám ráda jak knížky, tak i seriál a na nějaké postavy nedám dopustit. Samozřejmě na Erika, toho tu musím zmínit. Pak dále jsem koukala na Dívku odjinud (Lost Girl). Ještě jsem koukala na Upíří deníky (The Vampire Diaries) ale moc daleko jsem se nedostala, ale chystám se to napravit. A pak bych chtěla začít sledovat Prolhané krásky (Pretty little liars), potom Once upon a time, The secret cirkle, Moonlight a další. Tak snad si brzo najdu čas a postupně na to kouknout.

A jako poslední bych zde zmínila. Proč jsem si vůbec založila blog?
Blog vznikl 9. 12. 2011 v 16:29 (11. 2. 2013 přestěhován na blogspot) A založila jsem si ho proto, abych kam měla napsat svoje názory, myšlenky a další věci. Původně to měl být spíše jenom osobní blog. Ale nějak se stalo, že je spíše o knížkách. Ale mně to vůbec nevadí, protože čtení knížek mám moc ráda. Ale poslední dobou zde zaniklo, že zde budu psát svoje myšlenky a názory. To se snad brzy zpraví. Snad třeba bych mohla napsat i více o mě a knížkách nebo o "hasičáku". Uvidíme.

Jinak to je o mě asi všechno, dalo by se toho napsat hodně, něco o mé povaze a další různé zájmy. Ale už teď je tento článek dost dlouhý. Říkám si, že bych možná měla ten nápis na začátku smazat. Říká, že je to stručný článek o mě. Stručný tedy teď už není, ale nechám ho tam. Protože, zase není až tak dlouhý. No to je asi všechno… Kdybyste něco chtěli vědět. Ozvěte se do komentáře nebo na nějaký ze zmíněných kontaktů a já Vám moc ráda odpovím, nebo si třeba jenom můžeme popovídat, buď o nějakém mém zájmu, nebo jiných věcech. Ničemu se nebráním…


S pozdravem Vaše TerushQaH

0 komentářů :

Okomentovat

Moc děkuji za komentář, velmi si toho cením :) A nezapomeňte se brzy znovu stavit.. S pozdravem TerushQaH